روش و طریقه بستن مرغ شکم پر و مرغ بریانی

محتوای جدول

اگر می خواهید مرغ بریانی استفاده کنید 3 مرحله زیر را انجام دهید و اگر بدنبال تهیه مرغ شکم پر هستید ابتدا درون مرغ را پر کنید و سپس مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

مرحله اول

برای این کار ابتدا به اندازه 80 الی 90 سانتیمتر نخ مناسب انتخاب کنید(اگر نخ اضافه آمد آخر سر قیچی میکنیم).سپس مرغ را به پشت بگذارید به طوری که پاها و سینه مرغ بالا باشد.سپس نخ را زیر دم مرغ قرار دهید(مرغ باید دقیقا وسط نخ باشد) این کار باید طوری باشد که از دو طرف مرغ به یک اندازه نخ بماند.

مرحله دوم

سپس نخ را به صورت ضربدری روی پاهای مرغ قرار دهید. این کار را به نحوی محکم انجام دهید تا پاهای مرغ به یکدیگر نزدیک شده و بچسبند.

مرحله سوم

سپس دو طرف نخ به سمت مقابل خود بکشید و نخ را دور مرغ حلقه کنید به طوری که روی بالاهای مرغ قرار بگیرد و سپس مرغ را برگردانید به طوری که گردن آن جلو شما باشد و پشت آن بالا باشد و نخ را محکم بکشید و نخ ها را به یکدیگر گره بزنید و اگر نخی اضافه آمد آن را قیچی کنید و مرغ را دوباره به حالت اول برگردانید.مرغ شما آماده پختن شده است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
Pinterest
قبل فریز کردن گوشت قرمز
مجله
ad-mojan-fa

گوشت قرمز: 7 گام اساسی برای فریز کردن

در دنیای پرتلاطم و پیچیده‌ی امروز، کیفیت زندگی ما بیش از پیش به دانش و مهارت‌هایی بستگی دارد که در زمینه‌های مختلف به کار می‌بریم. یکی از این مهارت‌ها، شناخت

Read More »
اسکرول به بالا